Online pochůzkový systém

TOUCHGUARD

TOUCHGUARD byl původně vyvinut jako online pochůzkový systém (obchůzkový systém) pro bezpečnostní agentury a zcela odpovídá jejich potřebám. Dnes ho díky pokročilým funkcím používají i úklidové agentury, facility společnosti (správa a údržba budov), servisní technologické organizace a podniky s pozicemi s vyšším rizikem zranění (monitoring osamoceného pracovníka).

Webové rozhraní

Online pochůzkový systém

Jak to funguje?

Pro provoz online pochůzkového systému TOUCHGUARD je třeba pouze mobilní telefon s operačním systémem Android, NFC čipy jako kontrolní body a připojení k internetu.

Mobilní telefon má na rozdíl od jiných, jednoúčelových systémů mnohem širší možnosti použití, proto lze prostřednictvím naší aplikace kromě vykonávání pochůzek posílat fotky, GPS tracking (sledování pozice na mapě), vyplňovat formuláře, volat a posílat SMS pouze na povolená telefonní čísla, díky akcelerometru zjišťovat polohu telefonu a chránit tak pracovníka (systém monitoringu osamocených pracovníků) atd. Dále lze využívat vybrané aplikace třetích stran – různé komunikátory, e-mailový klient, aplikace pro připojení na CCTV systémy apod.

Naše řešení

Telefon lze kompletně spravovat vzdáleně. Uživatel mobilního terminálu může používat jen to, co mu správce nastaví přes webové rozhraní. Například povolení pouze vybraných funkcí systému, volání, SMS. Do nastavení telefonu nelze zasahovat bez svolení správce, stejně tak nelze používat nežádoucí aplikace, které nesouvisejí s výkonem práce.

Naše aplikace pro Android stahujte zde.

Průběh práce ostrahy lze sledovat online na webovém rozhraní ve webovém prohlížeči (není třeba nikam nic instalovat) nebo prostřednictvím PCO.

Automatické reporty – Výstup ze systému je ve formě PDF nebo CSV reportů, které lze odesílat plánovaně, například po skončení směny.

Kompletní vzdálená správa telefonu – v rámci služby TOUCHGUARD PREMIUM umožňujeme prostřednictvím softwaru SafeUEM kompletně spravovat telefony vzdáleně. Aplikace lze automaticky udržovat aktuální bez nutnosti jakéhokoliv zásahu uživatele.

Na jakých zařízeních to funguje?

Doporučujeme odolné přístroje

Podporujeme téměř všechny telefony s Androidem 5.1 a vyšším. Druhá nezbytná podmínka je funkce NFC, kterou využíváme pro načítání kontrolních bodů.

Na základě dlouholeté praxe ale doporučujeme použít odolné telefony. V naší nabídce najdete telefony německých výrobců RugGear® pro standardní prostředí a ecom (A Pepperl+Fuchs Brand) pro výbušné prostředí až do Zóny 1.

Na rozdíl od běžně dostupných telefonů tito výrobci nabízí ke svým přístrojům velmi praktické příslušenství, které prodlužuje jejich životnost a usnadňuje použití při práci.

Klíčové funkce systému

  • Pochůzky s automatickým vyhodnocováním – pro koncového zákazníka zcela transparentní. Report chodí ve formátu PDF přímo ze systému a je tak mnohem důvěryhodnější než report v tabulce, kterou lze snadno upravit. Parametry obchůzek lze nastavit zcela individuálně. Vyhodnocovat lze provedení pochůzky (navštívení všech kontrolních bodů), splnění úkolů a také doby trvání pochůzky.
  • Kontrolní body jsou bezkontaktní, pasivní (bez nutnosti napájení) NFC čipy. Kromě NFC čipů je možné použít i variantu s tzv. iBeacony, které lze načítat ze vzdálenosti několika metrů bez nutnosti vyndávat telefon z kapsy.
  • Formuláře slouží pro reporting nenadálých událostí. Kromě fotky z místa incidentu, která ob­sahuje i GPS souřadnice místa, kde byla pořízena, je možné napsat komentář, popř. lze vybírat kategorii události, na jejímž základě systém automaticky informuje pouze osoby odpovědné za konkrétní oblast.
  • Docházka slouží k evidenci příchodů/odchodů všech pracovníků objektu. Pomocí funkce plá­nování směn lze automaticky monitorovat, že je na objektu přítomný požadovaný počet osob. V případě, že se pracovník nedostaví včas nebo vůbec, systém okamžitě zašle upozornění odpovědným osobám.
  • KPI neboli klíčové ukazatele výkonnosti slouží k automatickému vyhodnocování počtu udá­lostí. Například počet pochůzek za den, počet chyb za měsíc, zahájení pochůzky v určitém časovém okně apod. Lze tak automatizovat činnosti, které bylo většinou třeba počítat ručně.
  • Záznam (deník) obsahuje veškeré události z objektu, které lze komentovat. Vznikne tak ucele­ná zpráva o dění na objektu a lze jím zcela nahradit papírovou provozní knihu.
  • Deník slouží jako náhrada provozní knihy. Lze do něj zaznamenávat veškeré dění na objektu. Události z deníku lze provázat s formuláři vytvořenými v mobilní aplikaci.